Aplikacja Beko HomeWhiz

Nowoczesne urządzenia AGD są jak komputery – stały się zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które posiadają wiele funkcji i zalet. Nowoczesne urządzenia AGD posiadają nawet moduł Wi-Fi lub Bluetooth. Taka łączność daje nam możliwość sterowania urządzeniami poprzez aplikację na telefonie.

Dziś zaprezentuję Wam, jak wygląda jedna z takich aplikacji i co możemy ustawić za jej pomocą. Zakupiłem niedawno pralkę Beko, która ma wbudowany moduł Bluetooth, a firma wprowadziła dedykowaną aplikację HomeWhiz. Dziś zobaczycie jak wygląda taka aplikacja.

Do czego służy aplikacja Beko HomeWhiz?

Aplikacja pozwala za zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą telefonu. Z poziomu aplikacji możecie ustawić program, sprawdzić przebieg programu, włączyć dodatkowe funkcje niedostępne na panelu urządzenia czy ściągnąć dodatkowe programy.

Jak uruchomić aplikację HomeWhiz?

Pierwszy krok jakie należy wykonać to ścignąć dedykowaną aplikację na telefon. Następnie należy zarejestrować się lub zalogować jeżeli posiadamy już aktywne konto.


Kolejnym krokiem jest sparowanie urządzenia. Tu odsyłam Was do instrukcji obsługi urządzenia, ponieważ każde urządzenia paruje się inaczej. W instrukcji obsługi jest wszystko wytłumaczone w zrozumiały sposób.
Po udanym sparowaniu urządzenia z telefonem możemy cieszyć się dodatkowymi funkcjami dostępnymi jedynie w aplikacji.

Jak działa aplikacja HomeWhiz na przykładzie pralki Beko?

Jeżeli chcemy połączyć pralkę z aplikacją to należy przekręcić pokrętło na pozycję „Dodatkowy program” i nacisnąć przycisk zdalnego sterowania.


Zwróćcie uwagę, że po przekręceniu pokrętła na wspomnianą pozycję, drzwi pralki blokują się, więc ubrania musimy umieścić w bębnie przed uruchomieniem pralki.
Gdy już włączyliśmy pralkę to odpalamy aplikację i ukazują nam się pokoje do wyboru: salon, kuchnia i łazienka. W przypadku pralki wybieram oczywiście łazienkę, następnie wybieram pralkę (możemy nadać jej własną nazwę).


Po kliknięciu widzimy główne okno sterowania pralki, na znajdują się 3 kategorie: opcje programów, historia urządzenia i wskazówki.

W opcji programów mamy 3 kafelki. Pierwszy z serduszkiem pozwala nam wybrać zapisany ulubiony program (jeżeli oczywiście zapiszemy sobie sami taki program). Drugi kafelek dotyczy manualnej obsługi pralki, czyli standardowych programów. Natomiast trzeci kafelek Wizard służy do pomocy w wyborze odpowiedniego programu. Zobaczmy jak to działa!

Klikam w ikonę Wizard i najpierw muszę wybrać rodzaj prania – wybierzmy przykładowo jeans. Po wybraniu tkaniny pozostają aktywne kafelki jedynie dla takiego rodzaju prania, który może być prany jednocześnie z jeansem. Nie wybieram nic więcej więc przechodzimy dalej.
Kolejnym wyborem jest kolor tkaniny: biały, mieszany, czyli kolorowy i ciemny. Wybieram kolorowy i ostatnim wyborem jest rodzaj zabrudzenia, wybierzmy średnio zabrudzone. Pralka pokazuje nam sugerowane programy.

Wracając do manualnej obsługi to znajdziemy tam standardowe programy oraz dodatkowe programy dostępne jedynie w aplikacji. Aplikacja posiada 5 programów, które nie są dostępne podczas sterowania poprzez panel znajdujący się na pralce. Te programy to Mieszane, Zasłony, Bielizna, Zabawki i Ręczniki.
Dodatkowo w programach Bawełna i Syntetyki możemy wybrać dodatkowe funkcje, które również nie są dostępne na panelu sterowania:
⁃ Wybrać odpowiedni czas prania ( jest możliwość wyboru kilku długości cyklu)
⁃ Aż do 5 dodatkowych płukań
⁃ Woda plus
⁃ Namaczanie
⁃ Cykl nocny
⁃ Mniej zagnieceń

Czy warto korzystać z aplikacji Beko HomeWhiz?

Dzięki aplikacji mamy dostęp do kilku dodatkowych programów oraz funkcji w przypadku programów Bawełna i Syntetyki. Bardzo lubię funkcję Woda plus i Namaczanie, więc dosyć często korzystam z aplikacji.


Jednak nie ma róży bez kolców. Aplikacja mimo ze fajna to jednak przydałoby się usprawnić. Po każdym kliknięciu należy odczekać kilka sekund aby pralka załapała, więc wybranie odpowiedniego programu z funkcjami trwa chwilę. Dlatego nie jest to aplikacja dla niecierpliwych.

Podsumowując korzystanie z aplikacji daje nam więcej możliwości. Niestety aplikacja Beko, w porównaniu do aplikacji innych producentów nie posiada aż tak wielu funkcji, ale i tak kilka dodatkowych programów i funkcji umożliwia lepsze dostosowanie prania do naszych wymagań.

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subskrybujcie moją stronkę – możliwość subskrypcji znajdziecie na stronie głównej
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o 8 krokach do zakupu idealnej pralko LINK