Automatyczne ekspresy do kawy Amica

Nasza Polska firma Amica zaskoczyła wszystkich i we wrześniu 2022 roku wprowadziła na rynek 2 ekspresy do kawy: Amica Barista CT 5012 i CY 5013.

Do tej pory na polskim rynku producent oferował znacznie prostsze ekspresy do kawy tj. kolbowe i przelewowe. Tym razem Amica zaprezentowała bardziej zaawansowane urządzenia, mianowicie w pełni automatyczne ekspresy do kawy.

Największe różnice między dwoma nowymi modelami polegają na tym, że model CT 5013 ma zintegrowany z wylewką spieniacz na wężyku oraz karafkę na mleko, a model CT 5012 zamiast tych elementów posiada dyszę do spieniania mleka.

Sugerowana cena dla modelu CT 5012 wynosi 1499 zł, dla wyższego modelu cen póki co nie ujawniono.

Czym wyróżnia się ekspres do kawy Amica

Ekspresy charakteryzują się elegancką obudową, w której znajdziemy pojemnik na kawę mieszczący 150 gram, a z tylu urządzenia pojemnik na wodę o pojemności 1,2 l. Moc ekspresów wynosi 1470 W, a ciśnienie 19 bar.

Taki ekspres musi oczywiście posiadać młynek do kawy. W tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją stalową z 5 poziomami mielenia.

UWAGA! Kliknij tu aby sprawdzić promocje na ekspresy do kawy w RTV Euro AGD

Dużą zaletą jest wyjmowany mały blok zaparzająca znajdujący się po obu urządzenia, takie umieszczenie umożliwia nam łatwe czyszczenie.

Bazowy ekspres do kawy CT 5012 ma 4 funkcje parzenia: kawa duża, kawa mała, gorąca woda i zapis ulubionej kawy. Natomiast w modelu CT 5013 znajdziemy więcej funkcji. Oto one: espresso, cappuccino, latte machiatto, spienione mleko i gorąca woda. Niestety żaden z modeli nie jest w stanie przyrządzić dwóch kaw jednocześnie, ponieważ posiadają jedynie pojedynczą dyszę.

Modele sprawdzą się szczególnie w małych kuchniach, ponieważ nie zajmują wiele miejsca. Ich wymiary to 31,4 cm wysokości, 18 cm szerokości i 40 cm głębokości.

Co sądzicie o tych ekspresach? Dajcie znać w komentarzu!

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subskrybujcie moją stronkę – możliwość subskrypcji znajdziecie na stronie głównej
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o zastosowaniu tabletek do zmywarki w domu LINK
  • dołącz do mojej grupy na Facebook’u LINK