Czy urządzenia AGD mogą być ozdobą kuchni?

Pamiętacie lata 90. kiedy sprzęty wyglądały jak kloce i nie miały żadnego uroku? Na szczęście w ciągu kolejnych lat sprzęty AGD przeszły ogromną metamorfozę i wyglądają znacznie lepiej. Najpierw przestały straszyć swoim wyglądem, a następnie stały się ciekawymi elementami naszych domów. Co więcej, obecnie wiele z nich ma ciekawe formy, wzory, a więc same w sobie są atrakcyjne i stanowią ozdoby naszych pomieszczeń. Dziś przygotowałem dla Was artykuł z urządzeniami, które wyglądają interesujące. Przewińcie w dół!

Lodówki

Lodówka to najważniejszy element naszej kuchni. Bez niej nasza kuchnia nie miałaby najmniejszego sensu. Niektórzy ukrywają je w zabudowie, ale na rynku istnieje wiele interesujących lodówkę wolnostojących. Oto kilo z nich!

Lodówki Samsung Bespoke:

Bardzo ciekawy pomysł zaprezentowany przez producenta polegający na tym, że na froncie lodówki można zamontować różnokolorowe panele dostępne na stronie producenta. Co więcej możemy zakupić oddzielnie do drzwi lodówki i zamrażarki, więc możemy stworzyć lodówkę spersonalizowaną według naszego pomysłu.
Oprócz koloru możemy wybrać wariant wykończenia: szkło i metal, a wśród nich do wybory różne rodzaje wykończenia.

Bardzo ciekawe rozwiązanie, które mocno wyróżni i ozdobi naszą kuchnie.

Samsung oferuje również inną, bardzo ciekawą lodówkę. Mianowicie chodzi o lodówki z wbudowanym ekranem. Tak, tak, kilkunasto calowy ekran został zamontowany w drzwiach lodówki. Zastanawiacie się pewnie po co taki bajer. Na takim ekranie możemy zostawić notatki dla innych, udostępniać zdjęcia i wideo, stworzyć kalendarz rodzinny, żeby nie przegapić najważniejszych chwili rodzinny czy oglądać telewizję. Funkcji jest znacznie więcej, ale nie będę ich wszystkich opisywać, bo nie o tym jest artykuł.


Lodówka z wbudowanym ekranem będzie idealnym urządzeniem w nowoczesnych kuchniach, w której nawet sprzęty AGD są jak komputery. I Waszym dzieciom na pewno będą podobać się takie lodówki i będą z nich korzystać 🙂

Piekarniki

Czy piekarnik może być ozdobą kuchni?! Oczywiście, że tak. Wielu producentów oferuje piekarniki retro pasujące do kuchni w tym samum stylu. Ale nie musimy posiadać kuchni w stylu retro, żeby nasz piekarnik stał się ozdobą pomieszczenia. Zobaczcie na obecnie oferowane piekarniki. Tak naprawdę jest wiele różnych kolorów i piekarniki mają różne fronty i formy sterowania więc takie piekarniki dopasujemy do każdej kuchni, a poprzedni dobranie odpowiedniego urządzenia podkreślimy styl naszej kuchni. Wybrałem kilka ciekawych piekarników dla Was.

Zacznijmy od piekarnika retro.


Piekarniki retro dostępne są zazwyczaj w kilku wariantach kolorystycznych. Panel sterowania składa się z dwóch pokręteł z tradycyjnie wyglądającymi gałkami, a pomiędzy nimi znajduje się analogowy zegar lub ewentualnie wyświetlacz. Warto zaznaczyć, że takie piekarniki pomimo oldschoolowego wyglądu oferują nowoczesne funkcje, więc nie musicie martwić się o to, że wasz piekarnik nie będzie posiadł wielu funkcji.

Na przeciwnym biegunie znajdują się piekarniki, które wyglądają bardzo nowocześnie. Piekarniki takie zamiast pokręteł posiadają co najmniej przyciski, a coraz częściej kolorowy ekran dotykowy. Taki piekarnik wyglada minimalistycznie, a dzięki takiemu wyświetlaczowi bardzo nowocześnie. Np. taki piekarnik Whirlpool. Bardzo ładny, czarny piekarnik pasuje do wielu kuchni, a kolorowy wyświetlacz podkreśli nasze zamiłowanie do nowoczesnych technologii.

Kolejnym rodzajem piekarników, które zasługują na wspomnienie są domowe piekarniki, które wyglądem przypominają piekarniki profesjonalne. Takie piekarniki zazwyczaj wyglądają jak wykonane z dużego kawałka stali. Ich wygląd jest masywny, a urządzenie wygląda jakby miało przetrwać zawalenie domu. Takie urządzenia zazwyczaj posiadają pokrętła, ponieważ wygląda to profesjonalniej, porządniej i jest łatwiejsze do obsługi. Oto przykładowy piekarnik.

Zmywarki

Większość osób urządzając kuchnię kupuje zmywarki do zabudowy, ponieważ zmywarki zazwyczaj nie wyglądają ładnie, na dodatek chcemy ukryć miejsce, w którym przetrzymujemy brudne naczynia. Dodatkowo zmywarki do zabudowy zazwyczaj nie wyglądają interesująco. Ale może zamiast ukrywać warto poszukać urządzenia, które podkreśli wyjątkowość i oryginalność naszej kuchni?

Producenci Samsung i LG oferują bardzo ładne zmywarki, które świetnie pasują do nowoczesnej kuchni. Naprawdę niesamowicie podobają mi się, że sam chętnie zakupiłbym taką zmywarkę! Obie zmywarki mają minimalistyczny wygląd, panel sterowania jest ukryty więc front urządzenia nie jest zaburzony żadnymi przyciskami itp. Zmywarki są wykonane ze stali nierdzewnej i w nowoczesnej kuchni prezentują się mega!

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o programach zmywania w zmywarkach Beko LINK