Jaki mikser ręczny kupić?

Skoro tu jesteś to pewnie zastanawiasz się jaki mikser ręczny kupić? Mikser ręczny jest jednym z podstawowych pomocników w kuchni. Nawet jeżeli nie gotujesz na co dzień, warto rozważyć takie urządzenie, ponieważ przyśpiesza przygotowywanie posiłków, np. omletów lub ciast. Mikser ręczny zajmuje mało miejsca i jest lekki więc możesz przechowywać go w dowolnym miejscu, więc nie będzie Ci przeszkadzał nawet jeżeli posiadasz małą kuchnię. Dlatego przeczytajcie artykuł o tym, jaki mikser kupić.

Dlaczego warto kupić mikser ręczny?

Jeżeli od czasu do czasu przygotowujesz ciasta lub posiłki, których składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać to zdecydowanie powinniście zainwestować w mikser ręczny, ponieważ ułatwi przygotowanie posiłków oraz zaoszczędzi sporo czasu. Zamiast czasochłonnego i męczącego wyrabiania, mieszania ręcznego możecie skorzystać z pomocy tego urządzenia, który w kilka chwil wymiesza wszystkie składniki tak jak tego chcecie. Jednak za nim wybierzecie konkretny model dopasowany do waszych potrzeb należy przeprowadzić krótką analizę swoich potrzeb i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

Jaki rodzaj miksera ręcznego wybrać?

Na rynku wyróżniany 2 rodzaje mikserów ręcznych – z misą i bez misy. Miksery bez misy są bardziej kompaktowe, ponieważ składają się jedynie z głównego urządzenia i mieszadeł, więc zajmują wyjątkowo mało miejsca. Wadą jest natomiast ciągłe trzymanie i poruszanie nim podczas mieszania składników. 

Mikser ręczny z misą zajmuje więcej miejsca, ale w zamian oferuje dodatkowe wyposażenie – podstawę i misę. W takim przypadku mikser montuje się na górze misy i wtedy działający mikser porusza mieszankami oraz znajdująca się pod nim misą. Takie urządzenie zajmuje więcej miejsca i jest cięższe, ale w zamian nie musimy ciągle trzymać miksera w dłoni i poruszać nim.

Moja wskazówka jest taka: jeżeli posiadacie robot kuchenny i dokupujecie mikser to wystarczy wam zwykły mikser ręczny bez misy, ale jeżeli nie posiadacie robota kuchennego to warto rozważyć mikser ręczny z misą, który sprawdzi się zdecydowanie lepiej. 

Jaka moc urządzenia?

Najsłabsze pod względem mocy miksery ręczne posiadają moc około 200 W. Sprawdzą się w przypadku mało wymagających zadań, np. ubijanie wspomniane już wcześniej przygotowywanie omletów. Jeżeli zamierzacie częściej korzystać z miksera i przygotowywać ciasta i innego rodzaju wypieki, np. pizzę to warto zakupić mikser z większa mocą, najlepiej co najmniej 400-500 W. Pamiętajcie, że im większa moc tym krótszy czas mieszania oraz możliwość mieszania gęstszych mas.

Mikser ręczny Philips

Regulacja mocy 

Większość mikserów ręcznych posiada kilkustopniową regulację mocy. Polecam zakupić mikser ręczny, który posiada co najmniej 3, a najlepiej 4-5 stopni prędkości, ponieważ wtedy dopasowujecie prędkość do określonych celów i produktów. 

Przykładowo ubijając bitą śmietanę należy ja początkowo mieszać przy użyciu mniejszej prędkości, a następnie używając maksymalną moc miksera ręcznego. 

Im większa możliwość regulacji prędkości tym większa możliwość przygotowania idealnych posiłków 🙂

Jakie końcówki powinien posiadać mikser ręczny?

Miksery ręczne standardowo oferują 2 końcówki: końcówka z poskręcanymi drucikami do wyrabiania płynnych form oraz haki do wyrabiania ciężkich i gęstych form. Część mikserów ręcznych wyposażona jest w trzecie końcówki, które służą do mieszania płynnych form i ubijania np. śmietany. 

Niektóre miksery ręczne oferują końcówkę służącą do blendowaniu, więc de facto dostajemy wtedy urządzenie 2w1, ponieważ możemy używać miksera ręcznego jako ręczny blender. 

Inne miksery ręczne oferują nawet kielich z ostrzami służący do rozdrabniania, więc jeszcze bardziej przejmują funkcję blendery ręcznego.

mikser ręczny Bosch

Czy mikser ręczny powinien posiadać dodatkowe funkcje?

Jeżeli zamierzacie korzystać z urządzenia okazjonalnie to nie musicie zwracać uwagi na funkcje dodatkowe. Niemniej jednak przy planowanym dłuższym użytkowaniu warto zwrócić uwagę na parę elementów, które sprawią, że korzystanie z naszego miksera będzie przyjemniejsze. Wyróżniłem 2 funkcje, na które warto zwrócić uwagę:

Funkcja turbo – przydaje się do chwilowego podniesienia prędkości do maksymalnej 

Antypoślizgowe elementy – sprawiają, że mikser z misą nie będzie przemieszczał się po blacie podczas pracy 

Podsumowanie 

Jeżeli zastanawiacie się jaki mikser ręczny kupić to już wiecie 🙂 Miksery ręczne nie są skomplikowanymi urządzeniami, więc nie kosztują fortuny. Najtańsze miksery ręczne znajdziecie już za około 100 zł. Polecam je do okazjonalnego używania lub dla mało wymagających użytkowników. Im droższe modele tym więcej dodatkowych funkcji znajdziecie w nich. Po odpowiedzeniu na pytania w nagłówkach powinniście być ukierunkowani na rodzaj miksera, a ostateczny wybór pozostawiam wam.

Polecam zajrzeć na Ceneo w celu znalezienia najlepszego produktu w najlepszej cenie 🙂 

Czy już wiecie jaki mikser ręczny kupić?

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie moją stronkę – możliwość subskrypcji znajdziecie na stronie głównej
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o lodówkach do obudowy LINK