Kiedy warto kupić używany sprzęt AGD?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy może kupić używany sprzęt AGD? Jeżeli nie to z jakich powodów? A jeżeli tak to również z jakich powodów? Używane sprzęty AGD mają całkiem sporą grupę zwolenników z kilku powodów, niekoniecznie związanych z niższa ceną w porównaniu do nowych urządzeń. Postaram się wyjaśnić, jakie są zalety kupna używanego sprzętu AGD 🙂 

Niższa cena

Pierwszym argumentem przemawiającym na korzyść używanych sprzętów AGD jest oczywiście niższa cena. Używana lodówka czy pralka często kosztuje ułamek ceny nowego urządzenia, więc taki zakup jest idealny dla osób dysponujących mniejszym budżetem lub niechcących wydawać grubej kasy na nowe urządzenie. 

Wiele osób decyduje się kupić nowy sprzęt na raty, przez co często muszą wydać więcej niż w rzeczywistości kosztuje urządzenie. W takim przypadku warto rozważyć używane urządzenie, ponieważ wydajemy znacznie mniej oraz nie musimy spłacać comiesięcznych rat. 

Trwałość

Używane sprzęty AGD wyprodukowane kilka lat temu przewyższają trwałością nowe sprzęty. Niestety jakość sprzętów AGD pogarsza się z roku za rok, więc wbrew pozorom używane urządzenie może nam posłużyć dłużej niż nowe. Tym bardziej jeżeli posiadamy ograniczony budżet, który pozwala nam na zakup podstawowego nowego urządzenia. W takim przypadku warto rozważyć kupno używanego urządzenia renomowanej firmy, ponieważ takie urządzenie posłuży dłużej niż podstawowy, jeden z najtańszych modeli w sklepie mniejszego producenta. 

Sporadyczne użytkowanie

Używany sprzęt AGD sprawdzi się również, gdy użytkownik ma minimalne wymagania co do takiego urządzenia. Nowe produkty oferują wiele funkcji, z których niekoniecznie pewne osoby będą korzystać. W takim razie po co płacić za nowe urządzenie skoro za ułamek tej ceny możemy kupić używany sprzęt, który nie będzie posiadał zbędnych bajerów i jednocześnie jego obsługa będzie prostsza? 

Używany sprzęt AGD sprawdzi się również w miejscach, w których nie jest wykorzystywany regularnie. Wiecie co mam na myśli? Na przykład domki letniskowe. W takim miejscu spędzamy zazwyczaj kilka tygodni, maksymalnie kilka miesięcy w roku. W związku z tym wiele osób nie chce inwestować w nowe urządzenia, ponieważ będą stały nieużywane przez długi czas. Osobiście znam kilka osób, które właśnie zakupiły używane pralki, lodówki, kuchenki do domków letniskowych z wyżej wymienionego powodu oraz chęci uniknięcia wydania kilku tysięcy na te sprzęty jako nowe, ponieważ przez długi czas stoją nieużywane.

Sprawdzone produkty i znane rozwiązania

Sprzęty AGD są na bieżąco aktualizowane, wprowadzane są nowe modele z nowymi funkcjami, co chwilę pojawiają się kolejne nowinki technologiczne. Tylko takie działania sprawiają, że urządzenia AGD mają nowe rozwiązania, których użytkownicy mogą bać się, ponieważ nie ufają im. Wiele osób woli zakupić sprzęt, który posiada mniej, ale za to sprawdzone technologie.

Jeżeli tez nie ufacie nowym technologiom i wolicie sprawdzone rozwiązania to rozejrzyjcie się  właśnie za używanym sprzętem AGD. Wybierając używane urządzenie możecie wyszukać informacji o danym modelu, opinii użytkowników, znaleźć informacje na temat awarii, napraw i kosztów. Wybierając używane urządzenie łatwiej jest przewidzieć awarie i związane z tym wydatki oraz możecie wybrać urządzenie, które jest polecane przez użytkowników użytkujących dany model przez długi czas. 

Używany sprzęt AGD – podsumowanie

Jak widzicie, używany sprzęt AGD można kupić nie tylko z powodu ograniczonego budżetu. Wielu użytkowników używanych urządzeń zdecydowała się na nie świadomie, ponieważ dobre, używane urządzenie może posłużyć dłużej niż nowy produkt 🙂

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subskrybujcie moją stronkę – możliwość subskrypcji znajdziecie na stronie głównej
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł, czy warto kupić pralko-suszarkę LINK