Kuchenki wolnostojące za 500, 1000, 1500 i 2000 zł

Dla zwolenników kuchenek wolnostojących przygotowałem krótki ranking, w którym wybrałem 4 kuchenki wolnostojące za 500, 1000, 1500 i 2000 zł. Mimo że popularność kuchenek wolnostojących spada z roku na rok na korzyść piekarników i płyt do zabudowy, to i tak nie możemy powiedzieć, że stały się niepopularne. Kuchenki wolnostojące cieszą się względną popularnością, ponieważ są tańsze w zakupie niż zestaw piekarnik + płyta do zabudowy. Są także łatwiejsze w montażu i demontażu co jest ważne przy zmianie aranżacji kuchni lub naprawie urządzenia.

500 zł – BRAK, najbliższe cenowo urządzenie – Amica 58GGD1.23ZOFP(W) – 799 zł, w promocji 699 zł

W tej cenie mamy do wyboru kuchenkę gazową polskiego producenta, która wygląda przyzwoicie. Oczywiście nie oczekujcie od kuchenki w takiej cenie jakiś dodatkowych funkcji. Posiada 4 palniki oraz piekarnik i to musi wystarczyć. Znalazłem jeszcze tańszą kuchenkę Ravanson KWGE-K50N za 649 zł, ale nie umieściłem jej w zestawieniu, bo wygląda okropnie. Lepiej poszukać Amici na promocji 😊

1000 zł – Amica 510GEM2.33ZpTa(W)

W zestawieniu ponownie znajduje się kuchenka Amici, ale tym razem gazowo-elektryczna. Wybrałem ten model, ponieważ oferuje wiele funkcji jak za swoją cenę, która wynosi 999 zł. Mimo szerokości 50 cm, piekarnik ma pojemność 62 litrów i aż 8 funkcji pieczenia. Pozwolę sobie wymienić kilka najciekawszych funckji:

– Szybkie nagrzewanie – temepraturę 150 stopni można uzyskać w 4 minuty

– Czyszczenie parowe

– „Chłodny front” piekarnika dzięki zastosownaiu 3 szyb w drzwiach

– Elektroniczny wyświetlacz

1500 zł – Electrolux EKK64580OX

Bardzo kusiło mnie, żeby ponownie wybrać kuchenkę Amici, ale to byłaby już przesada. Dlatego tym razem proponuję srebrną kuchenkę gazowo-elektryczną firmy Electrolux o szerokości 60 cm. Piekarnik posiada 9 funkcji pieczenia, a w drzwiach znajduję się szklana szybka, która można łatwo wymontować i wyczyścić. Piekarnik posiada również prowadnice teleskopowe na jednym poziomie. Kuchenka posiada oczywiście wyświetlacz.

2000 zł – Amica 523IE3.323PaHTsDp(Xx)

Wybaczcie, że znowu Amica, ale w tym przedziale cenowym nie znajdziecie lepszego urządzenia, ponieważ ta kuchenka jest całkowicie elektryczna, ale jej palniki są indukcyjne, nie ceramiczne, co jest jej ogromną zaletą. Dodatkowo posiada opcję PowerBoost, która sprawia, że woda w garnku zagotuje się w 3 minuty. Również piekarnik jest zawansowany, ponieważ posiada opcję SoftSteam, czyli pieczenia z użyciem pary wodnej. Ponad to posiada aż 12 funkcji pieczenia i oczywiście prowadnice teleskopowe.

Bonus – kuchenka powyżej 2000 zł – Electrolux LKI64020BX (ok. 2500 – 2700 zł)

Jest to świeżo wprowadzony model kuchenki wolnostojącej na rynek. Kuchenka jest bardzo elegancka, posiada tylko dwa pokrętła. Utrzymana jest w kolorze srebnrym z licznymi fragmentami w kolorze czarnym. Palniki przypominają płytę do zabudowy – mają identyczne sterowanie poprzez dotykowy panel. W tej cenie oczywiście palniki są indukcyjne. Kuchenka posiada spory piekarnik o pojemności 73 litrów. Cechą wyróżniającą ten model od przedstawionych wcześniej jest technologia Hob2Hood, która polega na tym, że kuchenka łączy się bezprzewodow z okapem informując go o potrzebie usunięcia nadmiaru zapachów. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę producenta.

Podsumowująć, w każdym przedziale cenowym możecie znaleźć zarówno ciekawe, jak i dobrze wyglądające urządzenia, które będą ozdobą Waszych kuchni.

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o sposobach czyszczenia piekarnika LINK