Nowość – pralki Asko

Pralki Asko są oferowane od dawna na wybranych rynkach europejskich. Teraz przyszedł czas na debiut w Polsce.

Firma Asko to szwedzki producent sprzętu AGD klasy premium. Firma w przeszłości została zakupiona przez Gorenje, a następnie Hisense kupił cała grupę Gorenje wraz z marką Asko.

Obecnie sprzęty marki Asko konkurują z takimi producentami jak Miele i Smeg.

Pralki Asko – czym się wyróżniają?

Pralki tego producenta charakteryzują się charakterystyczną budową. Wszystkie pralki mają 4 zamiast 2 amortyzatorów, które są montowane do dolnej płyty. Charakterystyczną cechą pralek tego producenta jest montaż drzwi. Drzwi są połączone bezpośrednio z zbiornikiem pralniczym, więc pomiędzy drzwiami a bębnem nie ma fartucha. Zbiorniki zostały wykonane ze stali, przeciwwagi są wykonane z żeliwa a nie stali, więc konstrukcja pralek Asko jest premium. Dodatkowo zabieraki można wymontować w celu wyczyszczenia lub wymiany. Pralki posiadają klasyczny, a jednocześnie nowoczesny wygląd.

Pralki oferują klasę energiczna A lub B, więc zdecydowanie jedne z najwyższych. Maksymalna prędkość wirowania w zależności od modelu wynosi od 1400 do aż 1800 obrotów na minutę – obecnie jest to najszybciej wirująca pralka na polskim rynku!

Pralki Asko dostępne są w 3 liniach: Classic, Logic i Style. Pralki różnią się parametrami, programami i funkcjami. Podstawowa linią jest Classic, która oferuje 16-19 programów prania, linia Logic oferuje już 23 programy, a Style aż 26! Większość pralek posiada programy parowe: przede wszystkim higieniczne pranie i odświeżanie parowe. Niektóre modele dostępne są także z systemem automatycznego dozowania i oczywiście jak przystały na pralki premium dostępne są zaawansowane technologie, np. program automatyczny który automatycznie dostosowuje parametry prania do wsadu i rodzaju tkanin.

Podobnie jak Miele, Asko deklaruje żywotność swoich pralek na 20 lat!

Modele pojawiają się już w sklepach i ich ceny wynoszą od 5500 do 11000 zł.

Słyszeliście już o tym producencie? Co myślicie o tych pralkach? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subskrybujcie moją stronkę – możliwość subskrypcji znajdziecie na stronie głównej
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o 8 krokach do zakupu idealnej pralki LINK
  • dołącz do mojej grupy na Facebook’u LINK