Nowość! Pralki i suszarki Samsung Bespoke

Na niedawno odbywających się targach IFA 2022 w Berlinie Samsung zaprezentował nową linię pralek i suszarek Bespoke.

Pralki pojawiły się już na polskim rynku więc czas przyjrzeć się im.

Na polskim rynku pojawiły się 4 pralki i 4 suszarki z tej linii.

Pralki Samsung Bespoke

Linia ta wprowadza zupełnie nowy design pralek Samsunga. Dotychczas pralki tego producenta charakteryzowały się obcymi kształtami, które w serii Bespoke zostały usunięte, a sama pralka wygląda jak prostopadłościan, co może podobać się, bo widać, że te pralki są inne i zwracają na siebie uwagę.

Samsung w tych pralkach zastosował nową technologię SpaceMax, dzięki której przy standardowych wymiarach 85x60x60 cm pralka oferuje aż 11 kg prania. Niestety producent nie podaje pojemności bębna w litrach. Jestem bardzo ciekawy ile ten bęben pomieści w rzeczywistości.

To co zwraca uwagę to panel sterowania, który jest ustawiony pod kątem prostym, więc inaczej niż w znacznej większości pralek. Same drzwi wystają jedynie na grubość maskownicy, która tym razem została wykonana z hartowanego szkła zamiast plastiku. Duży plus za to! Panel sterowania pod kątem prostym ma swoje zalety i wady. Taki panel sterowania wygląda lepiej i pralkę Bespoke łatwiej dopasujemy do nowoczesnej zabudowy. Niestety niektórzy mogą mieć problem z odczytaniem takiego panelu, więc takie osoby będą zmuszone do kucania przed pralką.

Na przystało na urządzenie 2022 roku pralka oczywiście posiada łączność Wi-Fi i zdalne sterowanie.

Flagowe urządzenia zostały wyposażone w wiele technologii. Wymienię niektóre z nich:

– technologia QuickDrive z Q-Bubble, czyli dodatkowy natrysk wody i dynamiczne ruchy bębna. Taki cykl prania trwa zaledwie 37 minut

– najpopularniejsza funkcja Samsung, czyli EcoBubble – wytwarzanie piany, która podnosi jakość prania

– panel AI Control to nic innego jak panel, który zapamiętuje nasze preferencje i ulubione ustawienia. Dodatkowo pralka może komunikować się z suszarką i przekazać dane o programie

– autodozowanie, czyli napełniamy pojemniki detergentem i płynem do płukania raz na jakiś czas, a pralka sama pobiera odpowiednią ilość

Warto zwrócić uwagę, że pralki posiadają najwyższą klasę energetyczną A. Pralka zużywa jedynie 53 kWh na 100 prań na programie Eco 40-60 oraz 54 litry wody w tym programie.

Jedynie do czego można przyczepić się to fakt, że pralka posiada tylko jeden program wykorzystujący parę wodną nazwany higieniczna para.

Pralki dostępne są już na polskim rynku w cenie ponad 5 000 zł.

Suszarka Samsung Bespoke

Suszarki Bespoke nie różnią się od zwykłych modeli tej firmy. Dostosowano jedynie wygląd suszarek, żeby odpowiadał tej linii. Wiąże się to z tym, że suszarki podobnie jak pralki wyglądają jak prostopadłościany i panel sterowania pod kątem prostym.

Suszarki posiadają klasę energetyczna A+++. Zużywają jedynie 182 kWh przy 160 cyklach suszenia. Klasa kondensacyjna to jedynie B, więc dosyć niska jak na urządzenie w takiej cenie. Głośność suszenia wynosi 63 dB.

Tu kupisz pralki Samsung

Oto link do strony producenta.

Co myślicie o tych urządzeniach? Daj znać w komentarzu!

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subskrybujcie moją stronkę – możliwość subskrypcji znajdziecie na stronie głównej
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o zastosowaniu tabletek do zmywarki w domu LINK
  • dołącz do mojej grupy na Facebook’u LINK