Nowości AGD – październik 2021

Październik nie przyniósł wielu nowości AGD w porównaniu do września. Nie pojawiły się nowe serie produktów ani linie modelowe. Producenci raczej będą czekać na koniec roku, żeby przedstawić nowe urządzenia i wprowadzić je do sprzedaży na początku 2022 roku. Jednak udało mi się znaleźć kilka interesujących nowości, które chciałbym krótko Wam przedstawić.

Kuchenki wolnostojące

Amica wprowadziła na rynek kuchenkę wolnostojącą (model 6117IE3.380HTaDp(Bm)) o szerokości 60 cm z płytą indukcyjną. Postanowiłem wspomnieć o tej kuchence, ponieważ wyróżnia się niebanalnym wyglądem, posiada jedynie dwa pokrętla służące do sterowania piekarnikiem oraz jest cała w kolorze czarnym. Jak widać, nawet kuchenka wolnostojąca może prezentować się ciekawie i być ozdobą kuchni lub aneksu kuchennego.

Bardzo interesująco wygląda płyta indukcyjna, ponieważ posiada funkcję, które znajdują się w standardowych płytach indukcyjnych (niezależnych od piekarnika). Na płycie kuchenki znajdują dwa pola okrągłe i dwa bardziej kwadratowe, a wynika to z tego, że dwa kwadratowe pola można połączyć w jedno wielkie pole za poprzez funkcję Bridge. Dodatkowo płyta posiada fukcję PowerBooster, czyli super szybkie nagrzanie garnków lub patelni, idealne do zagotowania wody lub oleju na patelni.

W celu jak najmniejszej obsługi kucheni, Amica wprowadziła funkcję Hob&Go. Dla wielu osób może wydawać się bajerem, ale uwierzcie mi, szybko przywyczaicie się do tego! Wspomniana funkcja działa następująco: kładziecie garnek na pole, a kuchenka sama wyczuwa, na którym polu grzejnym znajduje się garnek i automatycznie aktywuje je, a Wy jedynie co musicie zrobić to ustawić moc grzania za pomocą suwaka.

Zapomniałem wspomnieć, że płyta indukcyjna posiada 3 programy automatyczne:

1.       42°C – topnienie masła i czekolady

2.       70°C – podgrzewanie zup i sosów

3.       94°C – gotowanie makaronu lub ryżu

O czym warto wspomnieć to fakt, że kuchenkę można zasilać prądem 230 i 400 V 😊

Przejdźmy zatem do piekarnika, który jest bardzo duży. Mianowicie jego pojemność wynosi aż 77 litrów, więc z pewnością zmieścicie w nim wszystkie swoje wypieki, dodatkowo bez problemu wsadzicie, wyjmiecie lub sprawdzicie ich stan, ponieważ w piekarniku zamontowane zostały prowadnice teleskopowe. Nawet Wasze dzieci będą mogły oglądać jak wyrasta ich ulubione ciasto bez obaw o poparzenia, ponieważ w drzwiach piekarnika zostały 3 szyby, które mają zapewnić chłodny front.

Piekarnik posiada aż 11 funkcji, a w tym szybkie nagrzewanie. Piekarnik osiąga 150°C w 3 minuty.

Gdy już skończymy z naszymi wypiekami, pomocną funkcją okaże się parowe czyszczenie piekarnika, która zadba o to, żebyśmy nie zmęczyli się podczas czyszczenia, a zaoszczędzony czas spędzili z rodziną lub przyjaciółmi na degustacji naszych specjałów 😊

Zmywarki

Bosch wprowadził tańsze modele zmywarek wolnostojących pozbawionych takich funkcji jak na przykład Wi-Fi lub wyświetlacz. Przedstawię dwa modele.

Bosch SRS2HKI59E – zmywarka w kolorze srebrnym o szerokości 45 cm. Zmywarka posiada wyświetlacz, ale nie posiada łączności Wi-Fi (jestem ciekawy ile osób korzysta z tej funkcji). Jako niższy model nie posiada szuflady na sztuće, ale koszyk. Oprócz tego ograniczono ilość programów i funkcji dodatkowych. Pomimo ograniczeń dla wielu osób ta zmywarka będzie wystarczająca, bo wciąż posiada 5 programow: Eco, Auto, Intensywny, Szybko godzinny i Cichy oraz 3 funkcje dodatkowe: ExtraDry, SpeedPerfect Plus i MachineCare.

Ta zmywarka należy  do najniższej serii 2, ale to wciąż tak naprawdę Bosch – posiada stalowe dno, technologię ActiveWater i DuoPower itd.

Z technicznego punktu widzenia zmywarka pomieści 9 kompletów naczyń. Podczas używania programu Eco zużyje 8,5 litrwa wody i 0,7 kWh prądu, co daje jej klasę energetyczną E.

Kolejną, niedawno zaprezentowaną zmywarką z tej samej serii jest Bosch SGS2ITW04E. Zmywarka ma szerokość 60 cm i jest w kolorze białym. Jest to jeszcze bardziej podstawowy model, ponieważ nie posiada wyświetlacza, a jej dno jest plastikowe.

Mimo wszystko wciąż posiada 4 programy: Eco, Auto, Intensywny, Szybko godzinny oraz 3 funkcje dodatkowe: ExtraDry, SpeedPerfect Plus i MachineCare.

Do zmywarki można jednorazowo zapakować 12 kompletów naczyń, do których umycia zużyje 10,5 litra wody i 0.92 kWh prądu, co daje jej klasę energetyczną E.

Czy jest coś co wyrożnia tę zmywarkę? Z pewnościa cena w porównaniu do innych zmywarek tego producenta, bo na promocji można zakupić ją za około 1500 złotych. Inną cechą jest to, że wciąż posiada kilka cech charakterystycznych dla zmywarek Bosch, np. Silnik EcoSilenceDrive, czy Asystent Dozowania.

Jeżeli ktoś nie chce przepłacać za urządzenia, to będzie zadowolony z tego produktu 😊

Jeżeli chodzi o zmywarki do zabudowy to Bosch wprowadził podobne modele, jak te opisane powyżej, ale w wersji do zabudowy. Siemens również wprowadza ich odpowiedniki, więc ominę opisywanie ich 😊

Bardzo interesujący model zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm wprowadził Haier – XIB6B2S3FS. Muszę szczerze przyznać, że od jakiegoś czasu marka ta intensywnie rozwija się w Europie i oferuje coraz ciekawsze i zaawansowane modele na poziomie europejskich marek, a czasami wręcz lepsze od nich (np. Lodówki, czy niektóre pralki), ale wróćmy do zmywarki.

Model ten zwrócił moją uwagę, ponieważ w cenie około 2,5 tys. złotych oferuje wiele ciekawych technologii i funkcji.

Zmywarka jest bardzo cicha, emituje jedynie 40 db hałasu podczas zmywania, co czyni ją najcichszą na rynku (lub jedną z najcichszych). W zmywarce zamontowano antybakteryjny filtr ABT, który ogranicza namnażanie się bakterii, więc zmywarka jest bardziej higieniczna niż produkty konkurentów.

Zmywarka została wyposażona w program Steam Plus 75°C, który do mycia i dezynfkecji używa pary wodnej.

W zmywarce znajduje się aż 12 programów zmywania, więc spełni nawet największe wymagania właściciela. Przykładowe programy to: Eco, wspomniany Steam Plus, 2 szybkie 39 i 29 minut, Automatyczny, Delikatny, Szybki Intensywny.

Jeżeli chodzi o parametry techniczne to zmywarka ma się czym pochwalić, ponieważ jej pojemność to aż 16 (!) kompletów naczyń. Mimo tak dużej pojemności do ich zmycia w programie Eco zużyje jedynie 0,66 kWh prądu i 10,5 l wody, co daje jej wysoką klasę energetyczną – literkę B.

To byłoby na tyle dziś, postaram się opisać więcej nowości, jeżeli tylko pojawią się interesujące produkty.

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o wrześniowych nowościach na rynku LINK