Najwęższy piekarnik do zabudowy MPM-45-BO-20 + wąskie płyty kuchenne do zabudowy: indukcyjna MPM-45-IM-07, ceramiczna MPM-45-VCB-21, gazowa MPM-45-GMH-16

Polska marka sprzętów AGD, firma MPM zaskoczyła niedawno wszystkich wprowadzając najwęższy na rynku piekarnik do zabudowy MPM-45-BO-20  o szerokości jedynie 45 cm oraz dopasowane do niego płyty do zabudowy: indukcyjna MPM-45-IM-07, ceramiczna MPM-45-VCB-21, gazowa MPM-45-GMH-16.

Piekarnik posiada wysokość i głębokośc jak standardowe piekarniki do zabudowy. Zmniejszona została jedynie szerokość urządzenia do 45 cm co umożliwia zamontowanie piekarnika w szafce o szerokości 50 cm. Dzięki temu możemy odmienić małą kuchnię wymieniając kuchenkę wolnostojącą o szerokości 50 cm, które zazwyczaj nie są tak ładne jak sprzęty do zabudowy, na piekarnik i płytę kuchenną i tym sposobem odmienić wygląd kuchni. Jest to idealne rozwiązanie do małych kuchni, które wciąż można urządzić stylowo.

Pewnie zastanawiacie się, czy odbiło się to na pojemności piekarnika. Producent deklaruje, że piekarnik do zabudowy MPM-45-BO-20 ma 51 litrów pojemności. Kuchenki wolnostojące tego samego producenta mają pojemność od 48 do 58 litrów. Natomiast piekarniki do zabudwy marki MPM mają pojemność 60-77 litrów. Jak widać piekarnik mieści się w połowie stawki pojemności kuchni wolnostojących, więc bez obaw możecie wypiekać wszystko na co macie tylko ochotę.

Piekarnik jest dostępny jedynie w kolorze czarnym, co nie wszystkim może odpowiadać, ale wraz ze srebrnymi pokrętłami i uchwytem tworzy wrażenie urządzenia dosyć eleganckiego. Urządzenie posiada również wyświetlacz wraz z dotykowymi przyciskami, poprzez który możemy ustawić minutnik czy zaprogramować czas pieczenia. Wspomniane pokrętła chowają się, dzięki czemu pokrętła z wyświetlaczem i przyciskami dotykowmi tworzą płaską, łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię. Oprócz tego piekarnik posiada 6 funkcji pieczenia, w tym 2 z użyciem wentylatora, funkcje używające grzałki grillowej oraz funkcję czyszczenia piekarnika przy użyciu pary wodnej.

Urządzenie zużywa tylko 0,81 kWh na jeden cykl, dzięki czemu posiada klasę energetyczną A. W związku z tym nie musicie martwić się o rachunek za prąd.

A jakie dodatkowe funkcje posiada pikearnik MPM-45-BO-20? Pozwólcie, że wymienię kilka z nich:

– wentylator chłodzący obudowę,

– wewnętrzne oświetlenie,

– „zimne drzwi”, czyli drzwi z szklane z warstwą odbijającą ciepło,

– prowadnice drabinkowe.

Cena piekarnika na porównywarce cenowej waha się między 1150 a 1350 zł, czyli znajduje się w dolnej granicy cenowej piekarników do zabudowy.

Jak już wspomniałem, firma MPM oferuje również dopasowane do szerokości piekarnika płyty do zabudowy również o szerokości 45 cm:

– indukcyjna MPM-45-IM-07,

– ceramiczna MPM-45-VCB-21,

– gazowa MPM-45-GMH-16.

 W przypadku wąskich płyt do zabudowy producent musiał zrezygnować z jednego pola grzejnego lub palnika, więc możemy jednocześnie podgrzewać maksymalnie 3 naczynia.

Płyta indukcyjna MPM-45-IM-07 posiada 3 pola grzejne o tej samej średnicy 18 cm. Dwa z nich posiadają moc 1500 W, a trzecie 2000 W. Płyta posiada 2 interesujące funkcje. Pierwszą z nich jest timer, którym możemy zaprogramować czas gotowania nawet do 99 minut, a drugą funkcją jest Booster. Funkcja Booster zwiększa moc grzania pola, dzięki czemu znacznie szybciej podgrzejemy olej na patelni lub zagotujemy wodę.

Płyta indukcyjna MPM-45-IM-07

Płyta ceramiczna MPM-45-VCB-21 w przeciwieństwie do płyty indukcyjnej posiada pola grzejne róznej wielkości, 2 z nich mają średnicę 14 cm, a trzecie 18 cm. Mniejsze pola grzeją z maksymalną mocną 1200 W, a większe pole może grzać z mocą wynoszącą nawet 1800 W. Producent płyty zapewnia, że przy produkcji płyty ceramicznej zastosowano specjalną technologię, dzięki czemu jest ona odporniejsza na zarysowania i punktowe uderzenia.

Płyta ceramiczna MPM-45-VCB-21

Płyta gazowa MPM-45-GMH-16 jest wykonana z hartowanego szkła, dzięki czemu wygląda estetycznie. Mimo szerokości jedynie 45 cm płyta posiada dwuczęściowy ruszt co przyczynia się do łatwiejszego czyszczenia płyty kuchennej. Płyta posiada 3 palniki o róznych mocach: palnik normalny – 1,80 kW, palnik wysokiej mocy – 2,40 kW i palnik pomocniczy – 1,00 kW. Wszystkie palniki zapala sie przy użyciu elektrycznego zapalacza gazu.

Płyta gazowa MPM-45-GMH-16

A jakie są ceny płyt? (ceny podane przy modelach zostały zaczerpane z porównywarki cenowej):

  • indukcyjna MPM-45-IM-07 – 999 – 1199 zł,
  • ceramiczna MPM-45-VCB-21 – 749 zł,
  • gazowa MPM-45-GMH-16 -749-799 zł.

Wszystkie produkty wraz z instrukcjami obsługi i dodatkowymi informacjami są dostępne na stronie producenta.

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o moich propozycjach kuchenek wolnostojących w danych kategoriach cenowych LINK