Nowość na rynku – pralka bez panelu sterowania Candy NSO 148WM/1-S

Firma Candy zaskoczyła wszystkich wprowadzając pralkę Candy NSO 148WM/1-S, która nie posiada typowego panelu sterowania.

Na chwilę obecną pralka Candy NSO 148WM/1-S jest dostępna jedynie na rynku niemieckim, ale być może niedługo zobaczymy ją także na innych europejskich rynkach.

Czym wyróżnia się pralka Candy NSO 148WM/1-S?

Jeżeli nie spojrzymy na panel sterowania to nie zauważymy nawet, że pralka wygląda inaczej. Posiada zasobnik na detergenty oraz typowo dla pralek producenta Candy wysoko zamontowane drzwiczki, które zapewniają komfortowy dostęp do wnętrza pralki. Ale przyjrzyjmy się centrum sterowania pralki. Panel sterowania został ograniczony do minimum i składa się jedynie z kilku pól dotykowych, dokładniej pięciu. Główne pole odpowiada za włączenie i wyłączenie urządzenia. Pozostałe 4 odpowiadają za konfigurację Wi-fi, wybranie ulubionego programu i dwa programy, które są wymagane przez Unię Europejską (dokładniej chodzi o to, że są to dwa wymagane programy, które muszą znajdować się obowiązkowo w każdej pralce i mają być łatwe do wyboru, dlatego zapewne pozostaniowno możliwość wyboru ich na panelu sterowania pralki): ECO 40-60 i program prania w 20 stopniach. Jest jeeszcze jeden ukryty program, który uruchamia się po przytrzymaniu przycisku z gwiazdką – program Mixed&Colours 59 minut w 20 stopniach. Zwróćcię uwagę, że panel sterowania został tak zminimalizowany, że nie możemy na nim wybrać żadnej funkcji dodatkowej. Nie sprawdzimy również czasu pozostałego do końca prania, ponieważ pralka nie posiada nawet wyświetlacza.

Oczywiście można korzystać z większej ilości programów oraz funkcji dodatkowych. Należy jedynie pobrać aplikację Candy i połączyć się z pralką za pomocą Wi-fi. Po skonfigurowaniu pralki otrzymujemy dostęp do praktycznie nieograniczonej ilości programów, ponieważ w aplikacji pojawiają się nowe i oraz obecne programy w zmodyfikowanych wersjach. Dzięki temu możemy być na bieżąco z najnowszymi nowinkami technologicznymi pralek marki Candy (pralka Candy NSO 148WM/1-S nie jest jedynym urządzeniem marki posiadającym łączność Wi-fi). Wyobraźcie sobie, że dzięki obsłudze przez aplikację Wasza kilkuletnia pralka ma takie same programy programy jak nowsze pralki.

Na koniec chciałbym tylko podać kilka informacji technicznych pralki Candy NSO 148WM/1-S. Pralka ma standardowe wymiary z głębokością wynoszącą 52 cm. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obr/min, a pojemność bębna to 8 kg. Candy nie ukrywa informacji o objętości bębna, która wynosi 58 litrów. Według najnowszej etykiety enegetycznej pralka posiada klasę energetyczną A, co jest zaskakujące samo w sobie, ponieważ niewiele obecnych na rynku pralek posiada tę klasę, ale jeszcze większym zaskoczeniem jest fakt, że taką klasę osiąga pralka, która jest jedną z najtańszych na rynku i kosztuje około 280 euro. Na sto cykli Eco 40-60 zużywa 47 kWh prądu i 4400 litrów wody (44 litry na jeden cykl prania). Być może uproszczenie pralki pozwoliło zejść z ceną do tak niskiego poziomu. Pod tym względem jestem odrobinę zaskoczony, ponieważ spodziewałem się dopłaty za nowość na rynku.

Kto wie, może tak właśnie niedługo będą wyglądać pralki?

Tutaj możecie obejrzeć pralkę na niemieckiej stronie producenta (link).

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o wyborze suszarki LINK