Suszarka slim – przegląd rynku

Elektryczne suszarki do ubrań zdobywają coraz większy rynek w Europie, ale przede wszystkim w Polsce. Producenci chcący podtrzymać trend wzrostowy muszą proponować produkty, które zwrócą na siebie uwagę osób niezdecydowanych, dlatego wprowadzają wiele innowacji. Kolejnym krokiem ku popualrności suszarek jest wprowadzenie suszarek do ubrań slim, czyli o głębokości około 45-48 cm..

Suszarki w wersji slim niedawno wprowadzono na rynek, dlatego wciąż niewielu producentów oferuje takie modele, ale od samego początku zdobyły sporą popularność, ponieważ zajmują mniej miejsca, więc można upchnąć je w mniejsze wnęki, Można postawić je na pralkach slim, które również są w Polsce bardzo popularne, przez co nie zajmują dodatkowego miejsca, ale funkcjonalność jest zasadnicze taka sama jak suszarek o standardowych rozmiarach – przede wszystkim stosowana jest pompa ciepła, która powoduje, że suszarka suszy oszczędnie i w bezpiepiecznych dla ubrań temperaturach. Takie suszarki są idealnym rozwiązaniem dla małych mieszkań w bloku.

Zatem jakie modele są dostępne na polskim rynku? Jest ich kilka, ale na tę chwilę jedynie producenci Beko i Candy oraz Hoover oferują takie modele. Postanowiłem przyjrzeć się wybranym modelom. Pełną listę produktów znajdziecie na stronie producentów Beko, Candy i Hoover.

Suszarki Beko

Producent Beko oferuje kilka modeli suszarek slim, wszystkie posiadają pompę ciepła. Wszystkie suszarki posiadają również bęben o pojemności 7 kg. Podstawowym modelem jest DF7312GXW. Mimo że jest to model bazowy, suszarka posiada kilka programów poza standardowymi, np. Codzienne Szybkie, Puchowe, Jeans czy BabyProtect+ (program suszenia ubrań dziecięcych). Jedyną posiadaną funkcją jest dodatkowy poziom wysuszenia. Suszarka posiada wyświetlacz pokazujący czas pozostały do zakońćzenia programu oraz umożliwia zaprogramowanie opóźnienia startu suszenia.

Kolejnym interesującym modelem jest Beko EDF7434GXA (odsyłam na stronę sklepu RTV EURO AGD w celu zwrócenia uwagi, jak wiele komentarzy posiada ta suszarka!). Model ten, podobnie jak DF7312GXW posiada automatyczny czujnik suszenia Flexy Sense, który zapobiega przesuszeniu tkanin. Komfort obsługi suszarki z pewnością zwiększy podświetlenie bębna i duże drzwi. Dodatkowo w obu modelach bęben obraca się w obu kierunkach, co powoduje, że suszone tkaniny są mniej wygniecone, więc spędzimy mniej czasu na prasowaniu (lub unikniemy je całkowicie).

Suszarki Candy i Hoover

Marki Hoover i Candy ścisle ze sobą współpracują, dlatego opiszę te suszarki razem, ponieważ wyposażone są w identyczne rozwiązania.

Producent Candy oferuje swoje suszarki w 3 liniach: SmartPro, GrandoVita i RapidO. Dzięki temu możemy wybrać urządzenie, które będzie spójne stylistycznie z pralką lub będzie pasować do wnętrza, w którym stoi. Wszystkie suszarki slim obu producentów wyposażone są w pompę ciepła. Podobnie jak suszarki Beko, Candy również pomieszą do 7 kg tkanin. Objętność bębna wynosi 80 lub 99 litrów, więc jest jedynie o około 25-40 litrów mniejsza niż standardowych suszarek. Ciekawą cechą wyrózniającą suszarki Candy i Hoover jest pojemnik na skroploną wodę znajdujący się w drzwiach urządzenia, a nie występujący jako szuflada.

Najtańszą suszarką slim Candy jest model SmartPro CSO4 H7A1DE-S. Co wyróżnia ten model? Przede wszystkim możliwość ustawienia programu odpowiedniego dla suszonych tkanin. W przypadku większości programów możemy oddzielnie na panelu wyświetlacza ustawić poziom wysuszenia. Oprócz tego model ten posiada kilka krótkich programów suszenia oraz posiada funkcję pary, która zmniejsza zagniecenia.

Linię GranoVita reprezentuje model GVS4 H7A1TCEX-S. Suszarka posiada certyfikat Woolmark, więc możemy suszyć w niej tkaniny wełniane bez obaw o ich skurczenie i zniszczenie. Dodatkowo suszarka posiada program do suszenia tkanin dziecięcych oraz program odświeżający – doskonale sprawdza się w przypadku czystych tkanin, ale przesiąkniętych nieprzyjemnym zapachem, np. dymem papierosowym lub jedzeniem.

Model suszarki z linii RapidO to RO4 H7A2TEX-S. Niestety ten model nie znajduje się na stronie producenta, mimo że na stronach sklepów widnieje jako dostępny. Suszarka posiada wymienione przy innych modelach funkcje, a dodatkowo posiada ciekawy, niebanalny wygląd.

Na koniec chciałbym pokazać jeszcze suszarkę Hoover DXO4 H7A1TCEX-S. Model posiada takie same funkcje, jak suszarki Candy. Odróżnia się wyglądem, dopasowanym do linii urządzeń Hoover. Więc jeśli posiadacie pralkę Hoover, to ta suszarka bedzie stylistycznie pasować do urządzenia.

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o wyborze suszarki LINK