Wybór urządzeń do kuchni – część 2

Po wielu godzinach spędzonych na przeglądaniu oferty na polskim rynku, czytaniu porad i opinii, znajomi wreszcie podjęli ostateczna decyzję dotycząca zakupu urządzeń do kuchni. Wybór pokrywa się mniej więcej z tym, co opisałem w poprzednim artykule, ale nastąpiły również małe zmiany 🙂 zapraszam do zapoznania się z wybranymi urządzeniami. 

Zmywarka Bosch SPV4XMX16E – zdecydowano się na tańszy model z dwóch proponowanych, ponieważ różnice są niewielkie, a różnica w cenie wynosi nawet kilkaset złotych. Dlaczego akurat ten model? Poprzednia zmywarka również marki Bosch działała w ich mieszkaniu od 2003 roku, po drodze mając jedną drobna awarię. W związku z tym ufają marce i koniecznie chcieli zmywarkę wyłącznie tej firmy. Uważają, że zmywarki Bosch wyróżniają się również na plus pod względem jakości i wszechstronności (bazując na porównaniu zmywarek w sklepie). Małym minusem dla nich jest brak programu krótkiego zmywania około 30 min, który był najczęściej używanym w poprzedniej zmywarce. Ciekawy jestem jaki program będą teraz używać 🙂

Płyta indukcyjna – ostatecznie podjęto decyzję o zakupie płyty marki Electrolux, model CIV634. Nie byli przekonani do marki Electorlux, ponieważ posiadali kiedyś pralkę tej frmy, która w ciągu 10 lat miała kilka awarii, ale udało mi się ich przekonać, że jedne z najlepszych płyt na rynku oferuje właśnie Electrolux. Dodatkowo podoba im się to, że są to płyty Slim-fit, które ciekawie komponują się z biała kuchnią i drewnianym blatem. 

Piekarnik – muszę przyznać, że znajomym najbardziej spodobały się piekarniki Samsunga Dual Cook z powodu dzielonej komory. Zdecydowali się na model NV75N5641RB, który dodatkowo posiada dzielone drzwi, co umożliwia otwarcie tylko górnej części piekarnika lub obu komór jednocześnie. Jako argumenty podali właśnie możliwość pieczenia dwóch potraw jednocześnie (a oni lubią przyrządzać jedzenie w domu) lub używania jednej komory w celu szybszego nagrzania piekarnika i oszczędności energii.

Okap – Amica OKP6547S. Zdecydowali się na polskiego producenta, który oferuje ciekawie wzorniczo okapy. Dlaczego ten model? Stwierdzili, ze „najbardziej spodobał im się w sklepie”.

Lodówka – tutaj totalne zaskoczenie z mojej strony, ponieważ mieli wybrane dwa modele lodówek LG, ale gdy pojechali do sklepu zobaczyli przypadkowo jeszcze jedną lodówkę tego producenta, w której zakochali się od pierwszego wejrzenia – LG GBB94OBMQZT. Stwierdzili, ze szklany, czarny front jest niesamowity i będzie pasował idealnie do ich nowej kuchni. Nie przejęli się nawet tym, że cena wykracza poza ustalony budżet. Jak widać, można zakochać się nawet w sprzęcie AGD 🙂

Na dziś to byłoby tyle, ale niedługo opiszę Wam jak pomogłem wybrać pralkę pewnej osobie. 

Jeżeli potrzebujecie porady, to śmiało, zappraszam do kontaktu 🙂

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o tym, czym jest lodówka do obudowy LINK