Zmywarka Electrolux opis programów

Dziś prezentuję Wam opis programów w zmywarce Electrolux. Markę Electrolux nie trzeba nikomu przedstawiać. Electrolux jest znany z wieloletniej produkcji sprzętów AGD. Jest to jeden z największych producentów sprzętów AGD, który jest popularny w Polsce. Popularność zawdzięcza innowacyjności i funkcjonalności swoich urządzeń, a także wysokiej jakości. Dlatego zmywarki Electrolux są popularne na polskim rynku. W związki z tym zapraszam dziś do przewodnika po programach zmywania dostępnych w zmywarkach Electrolux.

Programy zmywania podzieliłem na 2 kategorie. Pierwsza kategoria to zmywarki, które posiadają standardowe programy tak jak u innych producentów. Druga kategoria to zmywarki QuickSelect, czyli takie, gdzie wybierasz czas trwania cyklu i ewentualnie funkcje dodatkowe.

Zmywarka Electrolux QuickSelect – panel sterowania

Zmywarka Electrolux opis programów

Zmywarki standardowe:

Eco – jest to program referencyjny, czyli charakteryzujący się najniższym zużyciem wody i energii. Program służy do zmywania pełnego załadunku średnio zabrudzonych naczyń w temperaturze 50 stopni. Życie wody wynosi około 10 litrów i 0,8 kWh prądu, ale to zależy od konkretnego modelu. Czas trwania do około 4h.

Auto – program dobiera sam parametry na podstawie zabrudzenia naczyń. W związku z tym temperatura wynosi od 45 do 70 stopni. Zużycie wody waha się od 7 do 12 litrów, a prąd 0,7 do 1,5 kWh. Czas trwania 45-160 min.

Intensywny – program do intensywnego zmywania mocno zabrudzonych naczyń. Temperatura zmywania wynosi 70 stopni. Zmywarka pobiera 13-15 litrów wody i zużywa 1,4 – 1,6 kWh prądu. Czas trwania programu wynosi 140-160 minut.

Tak zwany program mieszany – polega na zmywaniu naczyń mocno zabrudzonych w dolnym koszu i średnio zabrudzonych w górnym. Temperatura zmywani wynosi 50 i 65 stopni. Większa temperatura wody dotyczy oczywiście dolnego kosza, w którym jest także wyższe ciśnienie wody w porównaniu do górnego kosza. Program zużywa 14-16 litrów wody, 1.2-1.5 kWh prądu i trwa 160-180 minut.

Szybki 30 min – krótki cykl zmywania do lekko zabrudzonych naczyń, który trwa jedynie 30 minut, a zmywanie odbywa się w temperaturze 60 lub 65 stopni. W celu jak najkrótszego trwania programu, nie posiada zmywania wstępnego, ani suszenia. Zużycie wody około 9 litrów i 0,8 kWh prądu. W przypadku tak krótkiego cyklu rekomenduję używanie detergentu w żelu lub proszki, a jeżeli musicie używać tabletkę to połóżcie ją na dnie zmywarki zamiast do pojemnik na detergent. W przeciwnym razie może nie rozpuścić się całkowicie i pozostać na naczyniach.

Glass Care – jak sama nazwa wskazuje służy do delikatnego zmywania średnio i lekko zabrudzonych naczyń. Program polecany szczególnie w przypadku zmywania szkła. Program zmywa w temperaturze 45 stopni, trwa 70-85 minut i zużywa 13-14 litrów wody i 0.9-1.1 kWh prądu.

Zmywanie wstępne – krótkie opłukiwanie naczyń. Zużywa 4 litry wody, 0.1 kWh prądu i trwa 14 minut.

Machine Care – program służący do czyszczenia zmywarki ze środkiem przeznaczonym do tego. Trwa 60 min, zużywa 8.3-10.1 l. wody i 0.6-0.73 kWh prądu.

Zmywarki QuickSelect:

Programy Eco, Auto i mycie wstępne opisałem powyżej, więc nie będę powielał treści.

160 min – program do naczyń średnio i mocno zabrudzonych naczyń. Zmywanie odbywa się w 60 stopniach. Zmywarka zużywa 9.4-11.5 litrów wody oraz 0.8-1.1 kWh prądu.

90 min – przeznaczony do normalnie zabrudzonych naczyń. Temperatura zmywania wynosi 60 stopni. Zużycie: 9.3-11.4 l. wody i 0.8-0.95 kWh prądu.

60 min – naczynia lekko zabrudzone. Temperatura zmywania to 60 stopnia. Program zużywa 9-11 l. wody i 0,7-0,85 kWh prądu.

30 min – krótki program, któreś służy do zmywania lekko zabrudzonych naczyń w 50 stopniach. Zużywa 9.3-11.3 l. wody i 0.55-0.685 kWh prądu.

Funkcje dodatkowe w zmywarkach Electrolux

Zmywarki standardowe:

XtraDry – ma na celu zwiększenie efektywności suszenia, prawdopodobnie poprzez zwiększenie temperatury ostatniego płukania z nabłyszczaczem.

AirDry – funkcja ta polega na otwarciu drzwi zmywarki podczas suszenia w celu uzyskania lepszych efektów zmywania przy niższym zużyciu prądu.

TimeManager – funkcja, która powoduje skrócenie czasu trwania programu nawet do 50% bez utraty jakości zmywania i suszenia. Zmywarka skraca czas programu, ale w zamian zwiększa ciśnienie wody i temperaturę zmywania, więc wzrasta zużyje prądu.

HygienePlus – włączenie fen funkcji powoduje podtrzymywanie temperatury ostatniego płukania 70 stopni przez co najmniej 10 minut w celu zapewnienia higienicznego mycia.

Zmywarki QuickSelect:

GlassCare – włączenie funkcji powoduje obniżenie temperatury zmywania do 45 stopni w celu ochrony delikatnych naczyń, przede wszystkim szkła.

ExtraPower – funkcja przeznaczona do zwiększenia efektów zmywania poprzez podniesienia temperatury i wydłużenia czasu trwania programu.

ExtraHygiene – zmywarka utrzymuje temperaturę 65-70 stopni przez co najmniej 10 minut podczas ostatniej fazy płukania w celu zapewnieni higienicznego zmywania.

Jeżeli Was zainteresował artykuł „Zmywarka Electrolux opis programów” lub macie jakieś pytania to zostawcie komentarz. Chętnie na nie odpowiem.

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subksrybujcie
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o programach zmywania w zmywarkach Beko LINK