Zmywarka XXL

Zapewne wiecie, że standardowe zmywarki są dostępne w 2 szerokościach: 60 cm i 45 cm. Ale czy wiecie, że na rynku są zmywarki do zabudowy o różnych wysokościach? W jednym z moich poprzednich artykułów (o tutaj) zaprezentowałem kompaktowe zmywarki, które również maja niestandardowe wymiary, a tym razem chciałbym zaprezentować Wam zmywarki XXL do zabudowy.

Zmywarka XXL – co to jest?

Zmywarka XXL jest dostępna wyłącznie w wersji o szerokości 60 cm, a jej wysokość wynosi 86 cm, czyli o 5 cm więcej niż zmywarka do zabudowy o standardowej wysokości. Dodatkowe 5 centymetrów wysokości zwiększa pojemność zmywarki nawet o około 20-25 % i pozwala na zmywanie dużych talerzy w górnym koszu! 

W takiej zmywarce zwiększają się możliwości aranżacji wnętrza zmywarki, ponieważ w górnym koszu możemy zmywać wysokie naczynia takie jak wspomniane duże talerze, wysokie szklanki, kieliszki czy miski. Dolny kosz ma standardową pojemność, ale nie będzie zagracony naczyniami więc można zmieścić w nim swobodnie garnki itd. W takiej zmywarce praktycznie nie istnieją ograniczenia!

Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić, aby w pełni cieszyć się zmywarką XXL jest zamontowanie blatu wyżej niż standardowe 85 cm – najlepiej 87-90 cm. Na szczęście staje się to coraz mniejszym problemem, ponieważ wielu stolarzy i oraz studia kuchenne oferują możliwość montażu blatu na wyższej wysokości niż 85 cm. 

Zmywarka XXL – kto oferuje?

Obecnie takie zmywarki oferuje jedynie 4 producentów: Bosch, Siemens, Gorenje i Miele. Jeżeli jesteście zainteresowani modelami to zapraszam na ich stronę, a tu podam jedynie najbardziej interesujące modele:

Zwróćcie uwagę, że zmywarki XXL są bardzo oszczędne, tak jak ich standardowe odpowiedniki. Dlatego jeśli macie możliwość to postawcie na zmywarkę XXL. Przekonacie się, że to dobry wybór 🙂  

Jeżeli dotrwaliście do końca artykułu to:

  • zostawcie komentarz
  • subskrybujcie moją stronkę – możliwość subskrypcji znajdziecie na stronie głównej
  • polubcie mnie na Facebook’u jeśli jeszcze tego nie zrobiliście LINK
  • przeczytajcie artykuł o tym, czy warto posiadać zmywarkę LINK